Kto może pracować przez Internet?

Praca w internecie nie jest łatwiejsza albo szybsza, niż wykonywanie naszych obowiązków w biurze. Dla wielu z nas może być nawet dużo bardziej wymagająca, szczególnie jeśli do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do siedzenia przez określony czas na miejscu. Nie każdy sprawdzi się, pracując ze swojego domu, wiedząc jedyni, co i jak ma zrobić, ale bez żadnych dodatkowych wskazówek czy pomocy przy organizowaniu naszego czasu.

Potrafisz się sam zorganizować

Organizacja i radzenie sobie w pracy pod presją bez wytycznych z góry jest dla wielu z nas tym aspektem, który uniemożliwia nam pracowanie przez internet. W zasadzie nikt nie poradzi sobie z tym zagadnieniem, jeśli nie jest ws tanie codziennie rano określać, ile jest w stanie wykonać danego dnia i jakie pory na to poświęcić. Jeśli nie masz problemy z planowaniem i co ważniejsze, trzymaniem się tych planów, to możesz spróbować pracować przez internet, jednak jeśli już teraz zdajesz sobie sprawę, że cały czas będziesz szukał wymówek tylko po to, żeby nie pracować, to lepiej odpuść sobie próby przejścia na taki tryb.

Umiesz dobrze posługiwać się komputerem

Praca przez internet to w pierwszej kolejności pracowanie przy komputerze. Jeśli chcesz to robić na dłuższą metę, to powinieneś znać się na trochę szerszej gamie zagadnień, niż tylko podstawowej obsłudze programu, z którym pracujesz. Twój komputer to narzędzie twojej pracy, musisz więc o niego dbać i wiedzieć, czego lepiej unikać. Jeśli nie znasz się na podstawowych rzeczach albo nie wiesz, jak reagować na wyskakujące przed Tobą komunikaty, to praca będzie dla Ciebie bardzo uciążliwa. Może Ci się wydawać, że wiesz już wszystko, co jest Ci potrzebne, ale praca na komputerze to zupełnie co innego, niż oglądanie na nim filmów.

Nie jesteś podatny na rozpraszacze

Rozpraszacze otaczają nas podczas pracy zawsze, a w domu jest ich jeszcze więcej. To nie tylko telefon, który cały czas sygnalizuje Ci nowe powiadomienia, to też nowe filmy na YouTube, głośna muzyka puszczana u sąsiada albo wizja przerwy na posiłek, który spokojnie możemy przygotować sobie w naszej kuchni. To wszystko będzie na Ciebie oddziaływało i jeśli jesteś w stanie się temu oprzeć, to prawie na pewno poradzisz sobie podczas pracy przez internet. Jednak jeśli większość swojego typowego dnia spędzasz, przeglądając komentarze albo szukając nowych seriali do obejrzenia po jej zakończeniu, to lepiej zostać przy biurze.

Nie można wpisywać komentarzy pod tym postem.